1. Ligi 30% tulekahjudest saab alguse hooletusest lahtise tule kasutamisel.
2. Tikud – pole lastele mänguasi! Nii on ka välgumihklite , küünalde ja teiste kergesti süttivatte esemetega.
3. Telefoni number, millele ohu korral peab helistama on 112.
4. Peale dispetšeri vastamist kõnele peab nimetama ohu liigi (tulekahju vms.), ees- ja perekonnanime ning kindlasti ka aadress. Tähtis on täita ka dispetšeri poolt antud juhised.
5. Mitte alati on võimalik kustutada tuli veega. Näiteks, kui juhtub et põleb elektri seade ,veega mitte mingil juhul seda kustutada ei tohi: võib lüüa elektrilöögiga. Igasuguste vedelike kustutamine samamoodi on ohtlik. Kokkuvõttes lapsed ei tohi mängida vapraid tuletõrjujaid, tulekahju korral peaksid nad teatama täiskasvanule või helistama numbrile, mida me juba mainisime punktis 3.
6. Tulekahju korral ei tohi mingil juhul peita ennast: tuli leiab sind nagunii üles aga päästiad võivad mitte leida õigeks ajaks.
7. Tulekahju korral on keelatud kasutada lifte. Hoonest väljumiseks kasutage ainult treppe.
8. Kui pole võimalik hoonest lahkuda, peab võimaluse korral minema rõdule või hoidma tule allikast kaugemale ning ootama päästjaid.
9. Tähtis on endale tähelepanu püüda: karjudes , erksa kangaga lehvitades.
10. Tulekahju korral ei tohi mingil juhul avada aknaid: suures koguses hapnikuga, tule võimsus suureneb ning kiirendab levikut.
11. Vingu korral peab hoidma põranda ligi mida madalamal seda rohkem hapniku.
12. Võimaluse korral peab katma suu ja nina märja lapiga, kui puudub selline võimalus siis kas käe või varrukaga – ving on väga mürgine!
13. Ei tohi väljaspoolt korterit, kus on inimesed sees, panna uks lukku, kui lukku sisse ei ole pandud võti. Juhul kui juhtub olukord, inimestel ei ole vaja otsida neid ja nemad ei sattu lõksusse enda majas.
Rohkem infot saate leida pääste teenindus leheküljel, minnes järgmisele lingile.
Tahate rohkem teada saadasellest või selle küsimuse tehnilise poolest, helistage meile ja meie anname teile nõu.